اخبار

رزمایش حمله سایبری برگزار شد 

داودی نژاد مدیر منطقه 9 عملیات از برگزاری رزمایش حمله سایبری در این منطقه خبر داد. او در تشریح این عملیات با ذکر اهمیت امنیت اطلاعات در فضای مجازی و حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، افزود: امروزه با توجه به رشد روزافزون فضای کسب و کار و تنوع فرآیندهای تجاری، استفاده از تکنولوژی هایی نظیر فناوری اطلاعات و ارتباطات در سازمان ها امری واجب و ضروری محسوب می شود. نکته بسیار مهم در این حوزه، امنیت اطلاعات رد و بدل شده می باشد. به خصوص با توجه به تکیه اقتصادی کشور به حوزه صنایع نفت و گاز و از سویی دیگر چشم طمع دشمنان که به هر طریق ممکن سعی در ایجاد اختلال دارند. امروزه جنگ های سایبری با انگیزه تحصیل اطلاعات حساس و مهم سازمان ها و کشورها در دنیا رایج شده است و این مهم لزوم مراقبت هر چه بیشتر در این حوزه را نمایان می سازد.

داودی نژاد افزود: با توجه به حساسیت ذکر شده، امور HSE و پدافند غیر عامل با همکاری واحدهای فناوری اطلاعات و حراست، مانور حمله سایبری را در منطقه اجرا نمودند. بدین منظور نماینده یکی از شرکت کنندگان در مناقصه سعی می نماید به وسیله یک لپ تاپ و از طریق پورت شبکه به اسناد و اطلاعات موجود در امور پیمان ها دسترسی پیدا نماید. سیستم آنتی ویروس و فایروال یک دسترسی غیر مجاز را اعلام می نماید و با هوشیاری کاربر IT موضوع تشخیص داده شده و توسط همکاران حراست فرد نفوذی دستگیر می شود.

داودی نژاد در پایان با ذکر مجدد اهمیت بالای امنیت تبادل اطلاعات، خبر داد مانورهای بیشتر و پیچیده تری برای منطقه طراحی شده است که در آینده ای نزدیک اجرا می گردد.

 
1396/3/20 شنبه 
نسخه قابل چاپبازگشت
..
..
  نام نظر    
   
  پست الكترونيك  
   
  وب سایت  
   
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
   
     

نظرات
نام نظر    
 
پست الكترونيك    
 
وب سایت  
 
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید

 
 
 
  • ارسال به دوستان
  • آمار بازدید
    تعداد بازدید از سایت: 147104366
    تعداد بازدید این صفحه: 73793
    در امروز: 72962

نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 
خانه | بازگشت |


مجری سایت : شرکت سیگما